Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’dan İsrail’in iddialarına yalanlama - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Riyad/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanı Korgeneral Feyyaz er-Ruveyli ve İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot arasında ABD’de ikili görüşme yapıldığına dair çıkan haberleri yalanladı.

ABD’de Genelkurmay Başkanlarının katılımıyla düzenlenen toplantıya ilişkin İsrail medyasının haberlerine, Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı’ndan yalanlama geldi. Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bu haber utanç verici, toplantı sırasında ikili görüşme gerçekleşmedi” denildi.

Konu hakkında açıklama yapan bir kaynak ise, “Genelkurmay Başkanları 15-16 Ekim tarihleri arasında ABD’de bulunan Andrew Hava Üssünde, 81 ülkede şiddet içeren aşırı grupların eylemlerini tartışmak için toplantı düzenledi. Toplantıda ABD, Genelkurmay Başkanları komitesinin onuruna tüm katılımcılar için resmi bir akşam yemeği verdi. Ertesi gün ise Andrew Hava üssünde konferans düzenlendi” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube