Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’dan Sudan’a taziye mesajı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Riyad: Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir’e eski Devlet Başkanı Abdurrahman Sivar ez-Zeheb’in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yolladı.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2016 yılında ‘Uluslararası İyilik Ödülüne’ layık görülen Sudan’ın eski Devlet Başkanı Abdurrahman Sivar ez-Zeheb Riyad’da dün hayatını kaybetti. 83 yaşında hayatını kaybeden Zeheb’in, Kral Selman’ın talimatı ile özel bir uçakla Medine’ye götürülüp orada defnedileceği açıklandı.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman’da Riyad’daki askeri bir hastanede vefat eden Abdurrahman Sivar ez-Zeheb için taziye mesajı yayınlayarak merhumun ailesine başsağlığı diledi.

Öte yandan Ürdün Kralı 2. Abdullah, Birleşik Arap Emirlikleri Federal Yüksek Konseyi Üyeleri Hamid bin Raşih el Nuaymi ve Doktor Sultan bin Muhammed el Kasımi de Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el Beşir’e taziye mesajı gönderdi.

El-Ezher Şeyhi Ahmet et-Tayyip, yaptığı açıklamada, “Tarih ez-Zeheb’i yapmış olduğu hayırsever çalışmalarla, dünyaya barışı yayma girişimleriyle ve dünyanın farklı yerlerinde savaş ve çatışmalara son vermek için sarf ettiği çabalarla hatırlayacak” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube