Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suriye konulu dörtlü zirve 27 Ekim'de İstanbul'da düzenlenecek - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye Konulu Dörtlü Zirve’nin Türkiye, Rusya, Fransa ve Almanya’nın katılımıyla 27 Ekim 2018’de İstanbul’da düzenleneceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in katılımıyla 27 Ekim’de İstanbul’da Suriye konulu dörtlü zirvenin yapılacağını açıkladı.

Zirvede özellikle, Suriye’deki muhalif grupların son kalesi İdlib ilindeki durum ve siyasi sürecin ele alanacağını belirten Kalın, “Zirve toplantısında başta sahadaki durum, İdlib mutabakatı ve siyasi süreç olmak üzere Suriye ihtilafının tüm veçheleriyle ele alınması ve ihtilafa kalıcı çözüm bulunmasına yönelik ortak çabaların uyumlulaştırılması öngörülmektedir” ifadelerini kullandı.

Elysee Sarayı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise, Türkiye, Fransa, Almanya ve Rusya liderlerinin Suriye’deki durumu tartışmak üzere bir araya geleceği İstanbul zirvesinde, insani felaketi önlemek için İdlib’de ateşkesin sürdürülmesine odaklanılacağı bildirildi.

Açıklamada, Paris’in yeni bir mülteci göçünü engellemek ve barış görüşmelerine yeni bir ivme kazandırmak amacıyla İdlib’de ateşkesin sürdürülmesini sağlamak istediği ifadeleri de yer aldı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube