Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

BM yetkilileri Kuzey Kore’de inceleme yapacak - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Seul/Şarku’l Avsat

Birleşmiş Milletler yetkililerinin Kuzey Kore’deki Bungri nükleer santralinde incelemeler yapmaya hazırlandığı ifade edildi.

Güney Kore merkezli Yonhap Haber Ajansı, bugün Güney Kore istihbaratına dayandırdığı bir haberde, Birleşmiş Milletler (BM) yetkililerinin Kuzey Kore’deki Bungri nükleer sitesinde inceleme yapmaya hazırlandığını aktardı.

Pyongyang yıl boyunca nükleer füze çalışmalarına yönelik faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasına rağmen, Mayıs ayında Bungri’deki nükleer siteye ilişkin uluslararası denetim yapılmasına izin vermemişti.

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in geçtiğimiz Eylül ayında yaptığı açıklamada, Kuzey Kore’nin nükleer füze tesislerinin “kalıcı olarak sökme” işleminin izlenmesinde uluslararası yetkililere izin verdiğini söyledi. Moon Jae-in ayrıca, ABD ile karşılıklı tedbirler alınarak Yongbyon nükleer tesislerinin kapatılmasına ilişkin farklı adımlar atıldığını ifade etti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube