Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Sığınmacılara tekme atan Macar gazeteciye beraat kararı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Budapeşte/Şarku’l Avsat

Macaristan’da üst mahkeme, 2015 yılında mülteci kafilesinde bulunan bir kişiye tekme atan gazeteci hakkında verilen 3 yıllık hapis cezası kararını bozdu.

Üst mahkemeden yapılan açıklamada, Macar gazeteci Petra Laszlo’nın birinci dereceden suçlanmadığı ifade edilirken, beraatına karar verildiği belirtildi. Mahkeme gerekçeli kararında, gazetecinin “saldırganlıktan” değil, sadece “kötü davranıştan dolayı” yargılanabileceğine hükmetti.

Petra Laszlo, 2015 yılının Eylül ayında bir mülteci kafilesinin Sırbistan sınırından Macaristan’a girişi esnasında sırtında çocuğunu taşıyan bir babaya tekme atarak tüm dünyanın tepkisini çekmişti.

Öte yandan Avrupa, Macar polisi hattına kadar nüfus edebilen büyük göç dalgasına maruz kalırken, bu durumun kıtanın siyasi yapısında önemli etkilere yol açtığı ifade edildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube