Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kaşıkçı’nın oğulları: Babamız hiçbir zaman bir muhalif olmadı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Merhum Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın oğulları Salih ve Abdullah, babalarının ölümüne ilişkin asılsız bilgiler yayarak davayı siyasileştirme girişimlerini eleştirdi.

Cemal Kaşıkçı’nın oğulları Salih ve Abdullah, Amerikan CNN kanalına verdikleri mülakatta, “Birçok yanıltıcı bilgi var. Cemal Kaşıkçı hiçbir zaman bir muhalif olmadı. Monarşiye ve bunun ülkeyi bir arada tutan unsur olduğuna inandı. Ülkesinin içinden geçtiği dönüşüme de yürekten inanıyordu” diye konuştu.

“Olaya karışan herkesin adalete teslim edileceğine inanıyorum”

Suudi yetkililerinin babasının davasına gösterdiği ilgiye ve Kral Selman bin Abdulaziz ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın merhum Cemal Kaşıkçı’nın ailesini kabul ettiğine dikkat çeken Salih Kaşıkçı, “Kral bu işe karışan herkesin adalete teslim edileceğini söylüyor. Buna inanıyorum. Bu olacak” ifadelerini kullandı.

Salih, “Şu anda tek istediğimiz, babamızı Medine’deki El Baki Kabristanlığı’na ailesinin diğer üyelerinin yanına defnedebilmek. Suudi yetkililerle konuştum, umarım en kısa zamanda bunu gerçekleştirebiliriz” diyerek, hiçbir kanıt olmadan babasının davasına dair çıkan birçok söylentiyi kınadı.

Abdullah ve Salih, “Kamuoyu önemli. Ama biz onun davasının siyasileşmesini reddediyor ve bundan endişe ediyoruz. Gerçeklerden uzak birçok analiz olduğunu görüyoruz. Ama bazıları bize, bizimle hiçbir ilgisi olmayan şeyleri atfediyor. İnsanlar bizde cevapların olduğuna inanıyor, ne yazık ki yok” dedi.

Salih, “İnsanların babamı herkesle ortak değerleri olan ılımlı, ülkesini seven ve ona inanan bir adam gibi hatırlamasını isterim” şeklinde konuştu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube