Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mustafa Cengiz ve Fatih Terim yeniden PFDK'ye sevk edildi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim, sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle yeniden PFDK’ye sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim’i, sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle ikinci kez Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Mustafa Cengiz ve Fatih Terim’in yanı sıra Galatasaray Kulübünün de sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca disiplin kuruluna sevk edildiği belirtildi.

Açıklamada, Galatasaray Kulübünün, internet sitesinde yer alan açıklamalar, Cengiz ve Terim’in ise basında yer alan ifadeleri nedeniyle PFDK’ye gönderildiği kaydedildi.

TFF Hukuk Müşavirliği, Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçta yaşanan olaylar nedeniyle dün de Galatasaray’da kulüp başkanı Mustafa Cengiz, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak, teknik direktör Fatih Terim, antrenör Hasan Şaş ile futbolculardan Badou Ndiaye, Ryan Donk, Garry Rodrigues ve Mariano Filho’yu PFDK’ye sevk etmişti. AA

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube