Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Merkel’den Avrupa’nın güvenliği çağrısı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Helsinki/ Şarku’l- Avsat

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden 100 yıl sonra ortak bir Avrupa güvenliği ve dış politikası geliştirilmesi konusunda çağrıda bulundu.

Merkel bugün Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen Muhafazakâr Avrupa Halk Partisi Konferansı’nda yaptığı konuşmada, Rusya, ABD ya da Çin’le mücadele etme konusunda birlik olma açısından hala sorunlar olduğunun altını çizdi.

Almanya Şansölyesi, bunu değiştirmenin gerekliliğine vurguda bulunarak “Aksi takdirde, Avrupa’daki vatandaşlar bizi ciddiye almayacaktır ”dedi.

Merkel, Almanya’da Hıristiyan Demokrat Parti’nin başkanlığından geri çekileceğini açıklamasından bu yana, ilk kez kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu.

Almanya Başbakanı kürsüye çıktığında uzun ve yoğun bir alkışla karşılanırken, konuşmasında 1918 Kasım’ında I. Dünya Savaşı’ndan sonra ateşkesle ilgili müzakerelere değindi.

Almanya Şansölyesi, özgürlük ve barış içerisinde geçen 70 yılın ardından Avrupa’nın bugün hala zorluklarla karşı kaşıya olduğunu ifade etti. Durumun görüş ve tutumlara bağlı olduğunu bildiren Merkel, tarihten ders alınıp alınmadığının ortaya çıkacağını ifade etti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube