Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Netanyahu için kritik süreç başladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tel Aviv/Şarku’l Avsat

İsrail polisi, aralarında Binyamin Netanyahu’nun eski avukatı David Shimron’un da bulunduğu 6 kişinin yolsuzluk ve kara para aklama suçundan haklarında dava açılmasını istedi.

İsrail polisi tarafından bugün yapılan açıklamada İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun avukatı David Shimron’un yolsuzluk ve kara para aklama suçundan sanık sıfatıyla ifade vereceği belirtildi. Almanya’dan denizaltı alınması sırasında yolsuzluk yapıldığı iddiaları soruşturma dosyasında en dikkat çeken bölümler arasında yer aldı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, haklarında yolsuzluk davası açılması istenen kişiler arasında Netahyahu’nun kuzeni ve eski avukatı David Shimron, Netanyahu’nun eski Özel Kalem Müdürü David Sharan ve eski İsrail Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Marom gibi önemli isimler yer alıyor.

Netanyahu yolsuzluk soruşturulmasında bu zamana kadar ifade vermezken, polis yolsuzluk davası kapsamında çeşitli dosyaların araştırılmasına devam ediyor. Dava ile alakalı birçok şüpheli ve tanık ise sorguya çekildi.

İsrail polisi geçtiğimiz Şubat ayında Netanyahu için iki farklı olayda soruşturma yürütmüştü. Olayın ilki Netanyahu’nun zengin ünlülerden aldığı haksız hediyeler konusu iken, ikinci ise kendisi lehine olabilecek haberler için popüler gazeteler ile yaptığı anlaşmalar.

Yolsuzluğa karıştıkları iddia edilen 6 isim hakkında dava açılıp açılmayacağına ise İsrail Başsavcılığı karar verecek.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube