Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Berham Salih, Suudi Arabistan’ı ziyaret edecek - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Irak Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Berham Salih’in Pazar günü Suudi Arabistan’ı ziyaret edeceği belirtildi.

Açıklamada, görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alınacağı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı, gerçekleştirdiği bölgesel tur kapsamında, Ürdün’ü Kuveyt’i ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) ziyaret etmişti.

Öte yandan Alman Haber Ajansı’nın (DPA) aktardığına göre, Berham Salih, ziyaret ettiği üç ülkede ekonomik işbirliği ve ilişkilerin güçlendirilmesi konularının görüşüldüğü ifade edildi.

Irak Cumhurbaşkanlığı Dairesi tarafından dün yayınlanan bir açıklamaya göre Berham Salih, bugün İranlı mevkidaşı Hasan Ruhani ve bir dizi İranlı yetkili ile Tahran’da bir araya gelecek.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube