Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Halid bin Selman, Washington Post’un iddialarını yalanladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Londra/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan’ın ABD Büyükelçisi Prens Halid bin Selman bugün Washington Post gazetesinde Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile telefon görüşmesi yaptığına dair yer alan haberleri yalanladı. Haberin asılsız ve yalan olduğunu vurguladı.

Prens Halid bin Selman Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada konuya dair şunları söyledi:

“Cemal Kaşıkçı ile en sonra 26 Ekim 2017’de mesaj ile iletişime geçtim. Onunla hiç konuşmadım ve hiçbir nedenle Türkiye’ye gitmesini önermedim.”

Prens Halid bin Selman, gazetenin açıklamayı tam olarak yayınlamamasını kınayarak “Bu tehlikeli suçlamanın kaynağı meçhul bırakılmamalıdır” ifadelerini kullandı. ABD hükümetinden söz konusu iddiayla ilgili her türlü bilginin yayınlanmasını talep etti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube