Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Finlandiya Dışişleri, Rus büyükelçiyi çağırdı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Finlandiya Dışişleri Bakanlığı, NATO’nun Trident Juncture tatbikatı sırasında Rusya’nın GPS sistemlerinin sinyalini bozduğu iddiasıyla Rus Büyükelçi Pavel Kuznetsov’u büyükelçiliğe çağırdı. Rus Büyükelçilik görüşmenin pazartesi günü yapılacağını bildirdi.

Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini, NATO’nun Finlandiya ve İsveç’te 25 Ekim-7 Kasım tarihleri arasındaki tatbikatında GPS sistemlerine müdahale edildiği iddiasıyla, Rusya’nın Helsinki Büyükelçisi Pavel Kuznetsov’u bakanlığa davet etti.

Finlandiya Dışişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Perşembe günü yapılan açıklamada, Rusya’ya NATO’nun Trident Juncture tatbikatı sırasında Finlandiya’nın GPS sistemlerinin sinyalini bozduğu suçlamasında bulunulmuştu. Kremlin ise bu suçlamaları reddetmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube