Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

UNRWA, mali sorunlara rağmen bütçe açığını kapattı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Amman/Şarku’l Avsat

Birleşmiş Milletler Yakındoğu Filistin Mültecilerine Yardım Kuruluşu (UNRWA) tarafından bugün yapılan açıklamada, ABD’nin yardımları askıya almasına rağmen bütçe açığının 2018 yılı için 446 milyon dolardan 21 milyon dolara düşürüldüğü belirtildi.

UNRWA Genel Komiseri Pierre Cranbull, Ürdün’de düzenlenen basın toplantısında, “Tüm bu çabalar yıl boyunca yaptığımız hareketler sonucunda geldi. 2018 yılı için bütçe açığını 446 milyon dolardan 21 milyon dolara düşürmeyi başardık” dedi.

Cranbull, ABD Başkanı Donald Trump’ın fonları durdurma kararının neden olduğu finans krizinin üstesinden gelebileceklerini belirtirken, “Bu umut verici sonuç Ürdün, Körfez ülkeleri ve AB’nin yardımlarıyla gerçekleşti. Toplamaya çalıştığımız 21 milyon dolar daha var. 2019 yılı için bu rakama ulaşmaya çalışacağız” dedi.

Filistinli Mültecilere yardım etmek için 1950 yılında kurulan UNRWA eğitim, sağlık ve gıda yardımı geçekleştiriyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube