Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

SDG’den Türkiye’ye savaş tehdidi - ŞARKUL AVSAT - Archives
Bir Sayfa Seçin

Ankara: Said Abdurrezzak/Şarku’l Avsat

Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Türkiye’nin Fırat’ın doğusundaki birliklerine yönelik askeri operasyon düzenlemesi halinde Türk Silahlı Kuvvetleri’yle çatışacaklarını açıkladı.

ABD liderliğindeki DEAŞ’a Karşı Uluslararası Koalisyon heyeti, iki gün önce Kürt güçlerinin kontrolündeki Rasulayn bölgesini ziyaret etti.

SDG’li yetkili Şervan Kamışlı, ziyaret sırasında, Türk birliklerinin Fırat’ın doğusuna girmesinin kendileri için “ölüm kalım meselesi” olduğunu söyledi.

SDG: Savaş başlatırız

Suriye’den yayın yapan Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) dünkü haberine göre, Kamışlı, “Türkiye, herhangi bir bölgede toprağımıza bir karış dahi girerse geniş çaplı savaş başlatırız” diyerek tehditte bulundu.

SDG’nin bölge güvenliğinden sorumlu olduğunu belirten Kamışlı, Türkiye ile savaşmak istemediklerini ancak Türkiye’den kendilerine karşı saldırı gerçekleşmesi halinde herkesin savaşa hazırlıklı olduğunu söyledi.

PYD’nin askeri kanadı olan YPG, ABD liderliğindeki DEAŞ’a Karşı Uluslararası Koalisyonda yer alan Suriye Demokratik Güçleri’nin ana omurgasını oluşturuyor.

Türkiye ise PYD ve YPG’yi terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olduğu gerekçesiyle terör örgütü olarak tanımlıyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube