Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rabıta, Kara Kıta’ya şifa dağıtıyor - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rabıta, Dünya Yardım, Bakım ve Kalkınma Kurumu aracılığıyla Afrika kıtasında çok sayıda sağlık alanında insani ve kültürel program başlattı. Yakın zamanda yetişkinler için kardiyak cerrahi ve kateterizasyon için bir program uygulanırken, 14 bin yetime ödenek sağlandı. Bu kapsamda Sudan Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içinde ülkenin doğusundaki Kassala şehrinde Chikungunya hastalığını azaltmak için bir humma ile mücadele programı gerçekleştirdi.

Bu bağlamda Sudan Savunma Bakanı Avad Muhammed bin Avf, Rabıta’nın küresel çaptaki insani yardım ve felaketleri azaltma çalışmalarına övgüde bulundu.

Rabıta, Hartum’daki Ulya Hastanesi’nde alanında uzmanlardan oluşan bir ekiple birlikte yetişkinler için gelişmiş açık kalp ameliyatı programını uygulamaya koydu. Şuana kadar acil müdahaleye ihtiyaç duyan Sudanlı 20 vatandaşa açık kalp ameliyatı yapıldı.

Öte yandan, Sudan İrşad ve Vakıflar Meclisi Başkanı Dr. Ebubekir Osman İbrahim, Rabıta tarafından Hartum’da başarılı Kur’an-ı Kerim öğreticilerini ödüllendirmek için düzenlenen foruma katıldı. Forumdaki katılımcılar ödüllerini Dünya Yardım, Bakım ve Kalkınma Kurumu Genel Sekreteri Abdulazizi Serhan’ın elinden aldı.

Dünya Yardım, Bakım ve Kalkınma Kurumu Genel Sekreteri, ayrıca Sudan Sosyal Kalkınma Bakanı Dr. Emel Bili ve çok sayıda yetkili ile birlikte, yetim ödenekleri dağıtımında bulundu. Dr. Bili, Rabıta’ya bu çabalarından dolayı teşekkürlerini iletirken, kendisi gibi diğer Sudan vatandaşlarının da aynı duygulara sahip olduğunu açıkladı.

Dr. Serhan ayrıca, Sudan’ın batısındaki Kuzey Kordofan eyaletinde bulunan Ubeyd kentinde Rabıta’dan bir heyet eşliğinde bir dizi gelişimsel, sosyal ve eğitim projesi başlatırken, yapımı tamamlanan camiler, kazılan kuyuların açılışı da söz konusu projeler arasında bulunuyor.

Rabıta, Kassala şehrinde de Chikungunya hastalığının yayılımını azaltmak için humma ile mücadele konusunda bir proje başlatmıştı. Program kapsamında şehre, 2 aylık bir plan için aşı, mikroskop, cibinlik ve böcek ilacı desteği sağlandı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube