Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

4 yaşındaki Prens George’u hedef gösteren İngiliz’e müebbet | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İngiltere’de bir mahkeme, militanlara 4 yaşındaki Prens George’u hedef almalarını ima eden bir İngiliz vatandaşını müebbet hapis cezasına çarptırdı.

İngiltere’nin kuzeybatısındaki Nelson kentinden 32 yaşındaki Hüseyin Reşid, ceza kapsamında en az 25 yıl hapis yatacak.

Telegram uygulaması üzerinden aşırılık yanlılarını dünya çapında saldırılar geçekleştirmeye teşvik eden bazı bilgiler paylaşan Reşid, olası hedeflere dair de işaretler verdi.

Savcılık, söz konusu işaretler arasında Cambridge Dükü Prens William ve eşi Kate Middleton’ın oğlu Prens George’un fotoğrafının da bulunduğunu belirtti. Fotoğrafta Prens George’un yanında yüzleri gölgelendirilmiş iki militan da yer alıyor.

Paylaşımda Prens George’un geçtiğimiz Eylül ayında başladığı Londra’nın güneybatısındaki okulunun adres bilgileri verilirken, fotoğrafın üzerinde “Kraliyet ailesi de kendi haline bırakılmayacak” ifadesi göze çarpıyor.

Kendisine yöneltilen suçlamaları ilk etapta reddeden Hüseyin Reşid, Woolwich Crown Court mahkemesindeki duruşmasında ifadesini değiştirdi. Reşid suçunu itiraf ederek, 4 terör eylemini daha yaptığını kabul etti.

Savcılar, eski bir web tasarımcısı olan Reşid’in gönderdiği mesajlarda New York’taki meşhur 6. Cadde’nin (Sixth Avenue) haritasının da bulunduğunu belirtti. Harita ile birlikte, ‘’New York’ta Cadılar Bayramı kutlamaları için geri sayım başladı. Gerekli hazırlıkları yaptınız mı?’’ ifadeleri dikkat çekti.