Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

60 roketli saldırı, Gazze çevresinde bulunan İsrail yerleşim birimlerini hedef aldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Gazze Şeridi’ndeki güvenlik kaynakları ve görgü tanıklarından aktarıldığına göre, Gazze Şeridi’ndeki İsrail’e ait yerleşim birimlerini hedef alan ve sayısı 60’ı bulan füze saldırıları gerçekleştirildi. Kaynaklardan aktarılan bilgilere göre, İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi’ni hedef alan 12 saldırıda bulundu.

İsrail Hava Kuvvetleri, çarşamba günü erken saatlerde, Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerinde bulunan Hamas’a ait merkezlere ve mevzilere bir dizi hava saldırısında bulundu. Saldırılar sonrasında herhangi bir kayıp yaşanmadı.

Hamas’a ait mevzileri ve tarım alanlarını hedef alan İsrail Hava Kuvvetleri, bir saat içinde 12 saldırı düzenledi. Saldırılar, Gazze Şeridi’ndeki çeşit kentlerde ciddi hasarlara sebep oldu.

Görgü tanıkları, hava saldırısının Gazze’nin kuzeyinde bulunan bir tuğla ve beton fabrikası ile bir polis karakolunu hedef aldığını kaydettiler.

Yine tanıklardan aktarıldığına göre, Filistinli savaşçılar Gazze Şeridi’ne bitişik İsrail kasabalarına bir dizi havan topu fırlattılar.

İsrail bombardımanı, Gazze Şeridi’nden İsrail’in güneyine 8 bombanın fırlatılmasının ardından gerçekleşti.

İsrailli yetkililer ve tıbbi kaynaklara göre, Sderot kasabasından 2 kişi hayatını kaybederken, bir kişi de yaralandı.

Filistin bölgesi yakınlarındaki Sderot’taki bombalamalar sonrasında hasar gören evlerin ve arabaların görüntülerini yayınlayan İsrail televizyon ağlarına göre bir kişi yaralandı.

Roketlerden ikisi İsrail füze savunma sistemi Demir Kubbe tarafından engellendi.

Tıbbi kaynaklar, 45 yaşındaki bir adamın, kendisine isabet eden şarapnel parçasıyla tarafından hafifçe yaralandığını kaydetti.

Roket saldırıları, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde gerçekleştirilen bir İsrail baskını sonrasında, Hamas’ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları’ndan iki kişinin öldürülmesinin ardından gerçekleşti.
Hamas İsrail’e bu yaptıklarının bedelini ödeyeceğini söyledi.