Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

9 milyon uyuşturucu hapın Suudi Arabistan’a girmesi engellendi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, ülkeye 9 milyon amfetamin tableti sokulması girişimlerini engelledi. BAE ve Suudi Arabistan’da bu olayla bağlantısı olan kişileri de gözaltına alındı.

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı Güvenlik Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin, BAE devletindeki yardımlarıyla beraber, Suudi Arabistan’a 9 milyon amfetamin tabletinin sokulması için gerçekleştirilen iki girişimin engellediğini söyledi.

Güvenlik sözcüsü, BAE’ye bağlı özel güvenlik güçlerinin 9 milyon uyuşturucu hapına el koyduğunu ve bu olayla bağlantısı olan Suriye uyruklu 2 kişiyi de gözaltına aldığı belirtildi. Sözcü, gerçekleştirilen diğer bir ortak operasyonda, toplam 3 milyon amfetamin hapının kaçırılması girişiminin engellendiğini, Suudi Arabistan’ın bu uyuşturuculara el koyduğunu, bu olayla bağlantısı olan biri Suud’lu, 10’u Suriyeli olmak üzere toplam 11 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan söz konusu açıklamada, Suudi Arabistan güvenlik güçlerinin, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz’in desteği ve dost ülkelerdeki güvenlik güçlerinin yardımıyla, uyuşturucu kaçakçılığının önlendiği ve ilgili kişilerin gözaltına alındığı bildirildi.