Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’dan siber güvenlik anlaşması | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Siber Güvenlik ve Programlama Federasyonu, program geliştirme şirketi SAP ile bilgi alışverişinde bulunmak, teknolojik alanlarda işbirliği yapmak ve yetenek alanlarının yerlileştirilmesini sağlamak amacıyla bir anlaşma imzaladı.

SAP ile imzalanan protokole göre, şirketin Suudi Arabistan Siber Güvenlik Birliği’ne, programlama dahil kamu alanlarındaki yüksek teknoloji endüstrilerine çözümler sunmayı ön görürken anlaşma ayrıca, siber güvenlik ve program geliştirme konusunda mevcut potansiyeli arttırmayı ve programlama alanında çalışanları desteklemeyi de hedefliyor.

Siber güvenlikle ilgili çalışmalar yapılacak

Anlaşma uyarınca siber güvenlik teknolojileriyle ilgili çalıştaylar yapılacak ve program geliştiricilerin yeterliklerinin arttırılması hedefiyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Buna göre geliştiriciler söz konusu alanla ilgili eğitim materyallerine Open SAP sitesi üzerinden ulaşacak.

Anlaşmanın altında Suudi Arabistan Siber Güvenlik ve Programlama Federasyonu Yürütme Kurulu Başkanı Nevaf Rukkan ile SAP şirketi Yürütme Kurulu Başkanı Halid Salih’in imzaları bulunuyor.

Çok sayıda kişiye çeşitli fırsatlar sunacak

Federasyon Yönetim Kurulu Başkanı Suud el-Kahtani, anlaşmanın, siber güvenlik alanında çalışan program geliştiricilerine eğitim ortamı sunacağını ve alanla ilgilenen bölgedeki yetenekli kişilere yönelik çeşitli fırsatlar içerdiğini ifade etti.

Siber güvenlik alanında imzalanan anlaşmanın bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Kahtani, anlaşmanın, Suudi Arabistan’ı program geliştirme, endüstri ve teknolojik yenilikler alanında gelişmiş ülkeler statüsüne yükseltmeyi hedefleyen Kral Selman bin Abdülaziz ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın talimatlarıyla imzalandığını söyledi.