Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD askeri uçağı düştü: 16 ölü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’li haber kaynakları, Mississippi’de Amerikan Deniz Kuvvetleri’ne bağlı askeri bir uçağın düştüğünü, uçakta bulunan 16 kişinin tamamının hayatlarını kaybettiklerini söyledi.

Polis şefi Ricky Banks’ın The Clarion-Ledger gazetesine yaptığı açıklamada ölenlerin çoğunun denizcilerden olduğunu söyledi. Banks, uçağın düştüğü bölgede sivillerin olup olmadığına emin olmadıklarını ancak Mississippi’deki uçaklar dairesi müdürü Simpson’un, uçağın Lifour bölgesindeki fasulye tarlasına düştüğünü söylediğini belirtti.

Deniz kuvvetleri, olayın dün akşam meydana geldiğini duyurdu. Twitter’dan “Bir an önce elde edinilebilecek tüm bilgilerin bulunacağını” açıkladı.
‘WLPT’ havaalanından alınan görüntülerde, mahsullerin ortasında üzerinden dumanların yükseldiği yanan büyük bir uçak görülüyor. Yetkililer tarafından, “Düşen uçağın parçalarının sekiz kilo metre karelik bir alana saçıldığı” bildirildi.

Olay sebebiyle hemen bir açıklama yapılmazken, düştüğü alan çevresinde sürdürülen araştırmalar henüz tamamlanmadı. Uçağın teknik bir aksaklıkla mı yoksa, dışarıdan bir müdahale ile mi düştüğü araştırılıyor.

Deniz kuvvetleri, “Düşen uçağın U.S EMC / KC 130 model bir uçak olduğunu ve genellikle yakıt ikmali için kullanıldığını” söyledi.