Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD ‘Sağlık Yasası’ oylaması McCain’in ameliyatı sebebiyle ertelendi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Senatörü Mitch McConnell, ABD Sağlık Yasası oylamasının Senatör John McCain’in ameliyatı gerçekleşene kadar ertelendiğini söyledi. Mitch McConnell, “Senatörün ameliyatı sırasında, Senato yasama işlemlerini sürdürecek, en iyi sağlık tasarısı ise ertelenecektir” şeklinde konuştu. McCain’in yokluğu, yasanın ortadan kaldırılabileceğine dair şüphelere sebep oldu.

ABD Senatörü John McCain’in, sol gözünün üstünde beş santimetre büyüklüğünde oluşan kan pıhtısını yok etmek için, cerrahi bir müdahaleden geçtikten sonra ameliyat için bu hafta Arizona’da olacağı duyurulmuştu.

Senato Silahlı Kuvvetler Komitesi’ne başkanlık eden John McCain, “Üstün hizmetlerinden dolayı Mayo Clinic’e teşekkür ediyorum… Desteğinizi takdir ediyor ve işe dönmeyi dört gözle bekliyorum” şeklinde konuştu.

Sağlık yasası ile ilgili endişelerini dile getiren McCain, yine de net tutumunu belli etmedi. McCain’in ameliyattan sonra, sağlık durumunun daha iyiye gitmesi için evinde istirahat edeceği bildirildi.

Eski Başkan Barack Obama tarafından imzalanan sağlık yasasının iptali, kongredeki Cumhuriyetçilerin ve Başkan Donald Trump’ın büyük vaadleri arasında yer alıyordu. Fakat iki Cumhuriyetçi parti üyesi mevzuata karşı olduklarını ilan ettiler.