Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD’de bir bankaya silahlı saldırı: 4 ölü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’nin kuzeyindeki Ohio eyaletinin Cincinnati şehrindeki bir bankada gerçekleşen silahlı saldırıda 4 kişi öldü.

Polis Müdürü Eliot Isaac düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada polis memurlarıyla çatışmaya giren saldırganın da ölenler arasında olduğunu kaydetti. Hiçbir güvenlik görevlisinin zarar görmediğini ifade eden polis şefi, yaralanan beş kişiden üçünün öldüğünü kaydetti.

Saldırının Cincinnati’nin ticari bölgelerinden birinde bulunan 30 katlı binanın lobisinde başladığı belirtildi. Saldırganın kimliği ve eylemi neden gerçekleştirdiğinin henüz bilinmediği ifade edildi.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre bölgeye konuşlandırılan polisler şehir merkezinin bir bölümünü kapattı.

Cincinnati Belediye Başkanı John Cranley açıklamasında polis memurlarının hızlı bir şekilde müdahale ederek “çok daha vahim” sonuçların yaşanmasının önüne geçtiğini söyledi.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Cranley “Saldırganın masum kurbanlara yoğun bir şeklide ateş açtığı görünüyor. Polis saniyeler içinde olay yerine ulaştı” ifadelerini kullandı.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir görgü tanığı yerel bir kanala yaptığı açıklamada polis müdahalesinin öncesinde saldırgan tarafından 6 el ateş açıldığını aktardı.

Ohio Valisi John Kasich, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında “Bu sabah Cincinnati sokaklarında delilik olarak nitelenebilecek bir silahlı eylem gerçekleştirildi” ifadeleriyle saldırıyı kınadı. Kasich, “Zamanında müdahale eden güvenlik güçlerini, itfaiye ekiplerini ve sağlık ekiplerini kutlarım” diyerek saldırının kurbanları için duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi.