Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD’de bir öğretmen yanlışlıkla öğrencisini yaraladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD polisi dün, Kaliforniya’daki Seaside Lisesi’nde bir öğretmenin silahının sınıfta yanlışlıkla ateş alması sonucu, bir öğrencinin hafif şekilde yaralanmasına neden olduğunu açıkladı.

Yaralanan öğrencinin babası, yerel KSBW televizyon kanalına yaptığı açıklamada, öğretmenin Dennis Alexander isimli bir yedek polis olduğunu, güvenlik güçlerine katılmak isteyen öğrencilere Adalet Uygulaması dersinde bir kişinin nasıl silahsızlandırılacağını anlatmak isterken silahının ateş aldığını ve sınıfın tavanına isabet eden kurşun parçalarından bazılarının oğlunun boynunu yaraladığını belirtti.

Polis, diğer öğrencilerin de ifadelerine başvurarak olayla ilgili soruşturmayı tamamlayana kadar öğretmen geçici olarak idari izne ayrıldı.

Kaliforniya’da öğretmenlerin silah taşıma ruhsatı bulunsa da ateşli silahla okula girilmesine izin verilmiyor.

Olay, ABD Başkanı Trump’ın ‘öğretmenlerin silahlandırılması’ önerisiyle ilgili tartışmaların ortasında geldiği için büyük yankı uyandırdı. Bir ay önce Florida’da meydana gelen saldırının ardından Trump okullardaki öğretmelerin öğrencilerini koruyabilmesi için silahlandırılmasını teklif etmişti.

Okula yapılan saldırıda 17 kişi hayatını kaybetmişti

Geçtiğimiz Şubat ayı ortalarında 19 yaşındaki bir gencin eğitim gördüğü okulda gerçekleştirdiği silahlı saldırıda, 17 kişi hayatını kaybetmişti. Söz konusu hadise ABD’nin 25 yıldır yaşadığı en kötü olaylardan biri olarak tarihe geçti.