Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD’de bombalı paket paniği derinleşiyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Washington/Şarku’l Avsat

ABD Başkanı Donald Trump’a muhalif bazı Demokratlara bombalı paket gönderdiğinden şüphelenilen kişinin, birçok isme daha paket göndermek için liste hazırlığı yaptığı belirtildi.

ABD’de son günlerde eski Başkan Barack Obama, Başkan Yardımcısı Joe Biden, Hillary Clinton’da dahil olmak üzere Demokratlara yönelik bomba patlayıcıları gönderen 1 kişinin tutuklandığı açıklandı. Olayla ilgili soruşturma sürerken zanlıya ait çeşitli adreslerde yapılan aramalarda birçok isme daha bombalı paket göndermek için liste hazırladığı iddia edildi.

15 ayrı adrese şüpheli paket gönderdiği gerekçesiyle Cuma günü tutuklanan 56 yaşındaki şüpheli Cesar Sayoc, dün Miami’de hâkim karşısına çıktı.

Duruşmada ilgin anlar

Hâkim şüphelinin şartlı tahliye edilip edilmeyeceğine karar vermek için duruşmayı başlatırken, Sayoc’un avukatı, müvekkiline bu süreçte saygı gösterilmesini talep etti. Duruşma esnasında konu ile alakalı ifade vermekten çekinen Sayoc, salondakilerden birine dönerek “Seni seviyorum” dedi.

Bir paket daha ele geçirildi

Öte yandan CNN’nin CEO’su Jeff Zucker, dün CNN’in ofisine gönderilmek istenen başka bir şüpheli paketin Atlanta’daki posta ofisinde ele geçirildiğini belirtti.

Birçok isme paket gönderdi

Kendisini Trump’ın destekçilerinden gören Saroc için görgü tanıkları, içinde posterlerin yer aldığı bir kamyonda kaldığını iddia etti.