Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD’de ‘En kötü Anne’ye hapis cezası - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’nin Iowa Eyaleti’nde, 4 çocuğunu evde yalnız bırakarak 11 günlük Avrupa seyahatine çıkan bir kadına, çocuklarını ölüm tehlikesine terk ettiği için  hapis cezası verildi.

Iowa Eyaleti’nin Jhonstone kentinde yaşayan 30 yaşındaki İrina Lee Moka adlı kadın, 20 Eylül günü, yaşları 6 ila 12 arasında değişen 4 çocuğunu evde bırakarak Almanya’ya gitti. Jhonstone Polisi’nin verdiği bilgiye göre, kadının evinde bir tabanca da bulundu.

“İlk kez böyle bir vaka ile karşılaştık”

Kent Valiliği Resmi Sözcüsü Janet Willording, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ebeveynlerin çocuklarını yalnız bırakarak evden çıktıkları vakalara sıkça rastlıyoruz fakat çocukları evde bırakarak yurtdışı seyahatine giden bir anne vakasıyla ilk kez karşılaştık” şeklinde konuştu.

Olay İngiltere basınında da geniş yer buldu. Daily Mail Gazetesi, söz konusu anneyi “ABD’nin en kötü annesi” olarak nitelerken, birçok İngiliz gazetesi de olayı benzer başlıklarla duyurdu.

Polis bir an önce evine dönmesini istedi

ABD Polisi, evde yalnız bırakılan çocukları 21 Eylül günü fark ederek, çocuk bürosuna haber verdi. Polis, daha sonra Almanya’da bulunan Moka’ya ulaşarak bir an önce evine dönmesini istedi. Maka ise dönüşü ertesi gün planlıyordu.

Jhonstone Emniyet Müdürü Alfetennent Leen Asuejal ise yaptığı açıklamada, Moka’nın sosyal hesaplarından, seyahate eğlence amacıyla çıktığının anlaşıldığını dile getirerek, çocukların bakımını, Moka’nın akrabalarına devredildiğini kaydetti.

“Yurtdışına çıkmayı tercih etmiş”

Asuejal, açıklamasında, “Eğer bayan Moka dışarda yemek için birkaç saatliğine çocukları yalnız bıraksaydı bu kadar endişe duymazdık ama kendisi yurtdışına çıkmayı tercih etmiş” şeklinde konuştu.

ABD’li anne İrina Lee Moka hakkında verilen hapis hükmü 9 bin dolar kefalet karşılığında serbest bırakılmasını ön görüyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube