Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD’de psikolojik tedavi gören terörist mahkeme önüne çıkacak | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Chicago Federal Mahkemesi, 6 sene önce 18 yaşında iken tutuklanan ve 6 ay önce psikolojik tedavi görmeye başlayan Adil Davud’un mahkeme önüne çıkabileceğine karar verdi. Ancak Adil’in avukatı müvekkilinin hala hasta olduğunu savundu.

Chicago Tribüne Gazetesi, Davud’un Chicago’da bulunan bir barın yakınlarına patlayıcı madde yerleştirmekle suçlandığını söyledi. Ancak Adil’in avukatı müvekkilinin, Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) kurduğu bir tuzağın kurbanı olduğunu söyledi. Federal Yargıç Sharon Coleman, 2016 yılında, Adil Davud’un North Carolina eyaletindeki akıl hastanesine gönderilmesine karar vermişti. Mahkeme tarafından seçilen doktor, akıl hastanesinde 6 ay kalan Adil Davud’un mahkeme önüne çıkabileceğini söyledi. Ancak hukuki işlemler, Adil’in avukatının verdiği savunmadan dolayı karmaşık bir hale geldi. Son olarak Mahkeme, bu konunun aynı yargıç tarafından geçen hafta görülmesine karar vermişti.

Federal Yargıç Sharon, savcıların ve avukatının ‘İlluminati’ olarak bilinen gizli bir topluluğa üye olduğu, Yargıcın sürüngen türlerinin birinden başka bir şey olmadığı ve kendisini sadece Müslüman olmasından dolayı yargıladığı yönündeki ilginç açıklamalarından sonra Adil Davud’u akıl hastanesine göndermişti. Yargıç Sharon Adil’in, mahkeme uygulamalarını akıllı bir şekilde anlayamadığını ve avukatı ile doğru ilişki kuramadığını açıklamış; akli durumunun hapishanede, özellikle de arkadaşının hücrede intihar etmesinden sonra daha kötü bir hale geldiğini söylemişti.

Daha sonra yargıç yaptığı açıklamada, “Adil Davud’un İlluminati, Masonlar ve kertenkelelere olan inancı samimi ve giderek artıyor” demişti. Mahkeme belgelerine göre, kendilerini terörist olarak tanıtan FBI polisleri, Davut ile mesajlaşmış ve Adil ile kendisini Davud’un kuzeni olduğunu ve radikalizme inandığını söyleyen gizli bir ajan arasında görüşme ayarlamıştı.

İkili, daha sonradan terör saldırılarının muhtemel hedeflerini görüşmek üzere Chicago’da birçok kez bir araya gelmişti. Adil hakkında hazırlanan iddianamede; Gizli ajan ve Adil Davud arasında geçen konuşmaya göre Adil’in kanlı bir katliam gerçekleştirerek büyük bir iş yaptığını hissetmek istediğini belirttiği ve “3 veya 10 kişinin ölmesi övünmem için yeterli değil. Medyayı ve insanları sarsan büyük bir katliam istiyorum” dediği ifade edilmişti.