Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Abdulhuseyn Abdurrıza Londra’da hastaneye kaldırıldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuveytli meşhur sanatçı ve komedi yıldızı Abdulhuseyn Abdurrıza, Londra’da hastaneye kaldırıldı.

78 yaşındaki Kuveytli oyuncu birkaç senedir hastalıklarla mücadele ediyordu. Bu durum oyuncunun sanatsal kariyerine engel olmadı.

Dizi çekimlerinde kalp krizi geçirmişti

Abdurrıza, 2003 yılında sanatçı er- Rahel Halid en-Nefisi ile birlikte oynadığı ‘el- Hayale’ dizisi çekimleri sırasında kalp krizi geçirmişti. Daha sonra hastanede kalp damarlarının ikisinin tıkandığı teşhisi kondu ve Londra’ya giderek orada anjiyo ameliyatı oldu. İyileştikten sonra dizi çekimlerine geri döndü. 2005 yılında daha ağır bir kalp krizi geçirdi ve beyninde bir pıhtı oluştu. Kuveyt’te Mübarek el- Kebir hastanesinde yoğun bakıma alındıktan sonra tedavi olmak üzere Almanya’ya götürüldü. Abdurrıza, Almanya’da tedavi gördükten sonra el-Afur dizisinin çekimlerini tamamlayabilmek için 2015 yılında Londra’da iki anjiyo ameliyatı oldu.

2016 yılının sonlarında Abdurrıza şiddetli zatürreye yakalandı. Sonrasında hastaneye kaldırılarak yoğun bakımda tedavi görmüştü.

Abdulhuseyn Abdurrıza, er- Rahel Halid en-Nefisi, ve Ali el- Müfidi, Sa’d el- Ferec, İbrahim es-Silal, ve Ganem es- Salih vb. sanatçılardan oluşan körfez sanat hareketinin kurucularından sayılmakta.