Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Alimleri kabul eden Kral Selman’dan diyalog ve uzlaşı vurgusu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Cidde’deki Selam Sarayı’nda düzenlenecek ‘Afganistan’da Barış ve İstikrar Üzerine Uluslararası Müslüman Alimler Konferansı’na katılacak alimleri kabul etti.

Kral Selman, Mekke ve Cidde’de gerçekleştirilecek konferansa ev sahipliği yapmalarından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Alimlere, “Siz, İslam dünyasını terör, savaş ve krizlerin zararından korumak için uğraşmanın yanı sıra İslam’a ve Müslümanlara hizmet için çalışanların en hayırlısısınız” diyerek onları onore etti.

Kral Selman, alimlere hitaben konuşmasına şöyle devam etti:

“Suudi Arabistan, Afganistan krizi ve iç savaşın başlangıcından bu yana acı çeken Afgan halkının yanında oldu. Kardeş Afgan halkının kendi arasındaki bölünme ve anlaşmazlığı ortadan kaldırmak için sürekli politik girişimlerde bulundu. Bugün, çabalarınızın geçmişin sayfalarını çevirerek Afganistan’da yeni bir sayfa açmaya, Afgan halkının istediği güvenlik ve istikrara kavuşmasına katkıda bulunacağına dair iyimseriz. Bu da, İslam dinimizin dikte ettiği diyalog, uzlaşı ve hoşgörülü yaklaşımın benimsenmesini gerektirir.

Suudi Arabistan Kralı, alimlerin çaba ve gayretlerini takdir ederek kendilerine teşekkür etti.