Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Alman gözlemciden Türk medyasına eleştiri | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı misyonu kapsamında Türkiye’de bugün düzenlenecek olan seçimlere gözlemcilik yapmak üzere Ankara’ya gelen Almanya için Alternatif (AfD) Partisi Milletvekili Markus Fronmayer, muhalefetin medyada dışlanmasını eleştirerek, kendisini Türk televizyonlarında gösteremediğini söyledi.

Alman haber ajansı DPA’ya konuşan Milletvekili, “Ankara’daki laik insanların sayısına şaşırdım. Burada başörtüsü ya da herhangi bir dini sembol takan kadınları görmüyorsun. Ankara’da başörtüsü takan kadınların sayısının, bazı Alman şehirlerinden daha düşük olduğu açık” diye konuştu.

Fronmayer DPA’ya verdiği demeçte sözlerini şöyle sürdürdü; “Mültecilerin kabulü, Türkiye’deki mevcut seçim yarışında büyük rol oynadı. Birçok muhalefet partisi, Türkiye’nin yaklaşık 3,5 milyon Suriyeli mülteciyi kabul etmesini ve bu mültecilerin Türklerden daha az ücret karşılığında çoğu zaman kayıt dışı sektörlerde çalışmasını eleştirdi.”

Alman AfD Partisi, son seçimlerde Almanya’daki yabancı düşmanlığını yansıtan sloganlarla yer aldığı gibi ülkenin ‘İslamileştirilmesine’ karşı uyarı da bulunmuştu.