Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Alman yetkililer 5 bin kişinin hedef alındığı liste ele geçirdi! | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Reuters’ın Welt gazetesinden aktardığı bilgilere göre, geçtiğimiz hafta Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletindeki Rostock şehrinde terörist olduğundan şüphelenilen iki kişinin ev ve iş yerlerine operasyonlar düzenlendi. Alman yetkililer, aralarında 100 siyasetçinin de bulunduğu 5 binden fazla ismi içeren iki liste ele geçirdi.

Gazete güvenlik kaynaklarından aktardığını bilgilere göre, şüphelilerden biri, eski bir polis ve siyasetçi düşmanlarının adreslerini aramak için özel bir bilgisayar kullanıyor.

Alman kaynaklar, polisler tarafından 28 Ağustos’ta söz konusu eski polisin ve siyasetçileri kaçırıp onları öldürmeyi planladığından şüphelenilen başka bir kişinin ev ve iş yerine baskın düzenlediğini bildirdi.

Gazete, konuyla ilgili büyük ayrıntılara yer verdi. Öte yandan Federal Savcılık da, şüphelilerin, Almanya’nın ülkedeki mülteciler hususunda fakirliğe gitmelerinden korktuklarını ve gıda, mühimmat depoladıklarını ayrıca saldırı planı yaptıklarını açıkladı.

Zanlıların listedeki isimlere yönelik veya herhangi bir gerçek cinayet planını izlemek konusunda şu ana kadar herhangi bir belirti göstermediğini söyleyen gazete, kaynaklardan kamuya açık birçok bilgi aktardı.

Öte yandan Reuters haber ajansının yayınladığı bilgilere göre, listede, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in partisi olan Hıristiyan Demokrat Birliği de dâhil, birçok parti ve üyelerin isimleri yer alıyor.