Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Almanya, Löw ile devam kararı aldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Almanya Futbol Federasyonu (DFB), milli takım teknik direktörü Joachim Löw ile devam kararı aldı.

DFB tarafından yapılan açıklamada, Alman milli futbol takımının Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’na grup aşamasında veda etmesine rağmen teknik direktörlük için en uygun kişinin Löw olduğu ifade edildi.

Açıklamada, DFB yetkililerinin, dün (Cuma) telekonferans yöntemiyle düzenledikleri toplantıda, Löw’ün 2022 Dünya Kupası’na kadar takımın başında kalması konusunda görüş birliğine vardığı belirtilirken, “Bu konuda hiç kimse aykırı bir görüş öne sürmedi. Bu da, Löw’e olan güveni ortaya koyuyor” ifadeleri kullanıldı.

Löw, soruları yanıtsız bıraktı

Löw, Alman milli takımının dünya kupasından elenmesinden sonra düzenlediği basın açıklamasında, gazetecilerin milli takımdaki geleceği hakkında sorduğu soruları yanıtsız bırakarak, bir süre düşüneceğini söylemişti.

Federasyon yetkililerinin, Löw ile ilgili nihai karar için bir dizi toplantı gerçekleştirmesi beklenirken, Löw Almanya dönüşü yaptığı açıklamada, “Oturup düşünmek için zamana ihtiyacımız var. Tabii ki neden başarılı olamadığımızı önce kendime sormalıyım” şeklinde konuşmuştu.

Almanya’da düzenlenen 2006 Dünya Kupası sonrası göreve gelen Löw, katıldığı bütün uluslararası turnuvalarda en az yarı finali görürken, 2014 Dünya Kupası’nda, takımıyla birlikte şampiyonluğa ulaşmıştı.

Mesut Özil: Yeterince iyi değildik

Öte yandan, Almanya’nın grup aşamasında elenmesine dair yorum yapan Türk asıllı Alman milli futbolcu Mesut Özil, “Yaşadığımız başarısızlığın üstesinden gelmek için zamana ihtiyacımız var” demişti.

Özil, resmi twitter hesabı aracılığıyla paylaştığı mesajda, “Dünya kupasına henüz grup aşamasında veda etmek acı verici. Yeterince iyi değildik. Olanların üstesinden gelmek için zamana ihtiyacım olacak” ifadelerine yer verdi.