Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Almanya: Mısır’daki saldırıda iki vatandaşımız öldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Almanya Dışişleri Bakanı, Alman vatandaşı iki turist kadının, Mısır’ın doğusundaki Hurgada’da, bıçaklı saldırı sonucu öldüğünü teyid etti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Hurgada’da bıçaklı saldırıda iki Alman vatandaşının öldüğünü üzüntüyle doğruluyoruz” dedi.

Dört kadının da yaralanmasına yol açan saldırı, kurbanların ırkının özellikle seçilip, seçilmediğine yönelik gizemini hala koruyor.

Mısır Sağlık Bakanlığı’ndan bir yetkili, gizli kalması koşuluyla, Fransız Haber Ajansı’na iki Alman kadının kimliğini açıkladı. Fakat, El-Ahram gazetesinin resmi web sitesi bu bilgiyi yayınladı.

Alman Bakanlık Sözcüsü, “Elimizdeki bilgilere göre, bizi şok eden, kınadığımız bu saldırı yabancı turistleri hedefliyordu” diye vurguladı.
Mısırlı yetkililer, şu ana kadar saldırının nedenleri hakkında bir bilgi vermedi.

Saldırganın, güvenlik güçleri, turistler ve azınlık Hıristiyan Kıptilere karşı kanlı saldırılar gerçekleştiren terör örgütü DEAŞ gibi, aşırılık yanlısı gruplarla bir bağlantısının olup olmadığı hala bilinmiyor.

2016 ocak ayında, Kızıl Deniz vilayetinde bulunan Hurgada’daki bir turistik tesiste gerçekleştirilen saldırıda üç Avrupalı turist yaralanmıştı.