Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Almanya, terör saldırılarına karşı güvenlik önlemlerini arttırdı! | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Almanya’nın Köln şehri Belediye Başkanı Henrietta Rieker, dün şehrin polis şefi Ove Jakob eşliğinde Köln Katedrali’ne (Dom Kilisesi) ziyarette bulunarak Katedral çevresinde güvenlik önlemlerini arttırdı.

Önlemler kapsamında Katedrale uzanan eski şehir caddeleri geçişlere kapatılacak, bölgeye bariyerler yerleştirilecek, bölgede var olan polis sayısı arttırılacak.

Söz konusu önlemler, geçtiğimiz günlerde Barcelona’da gerçekleştirilen araçlı saldırının failinin La Sagrada Familia kilisesini hedef aldığını itiraf etmesinin ardından alındı.

Öte yandan yerleştirilecek bariyerlerin, Dom Plata ve Roncalli Platz bölgelerinde yoğunlaştırılacağı belirtildi. Ayrıca bölgeye gelen araçların geniş kapsamlı kontrollerden geçirileceği kaydedildi.

Geniş güvenlik önlemleri, Katedrale uzanan caddeleri kapsayacak.

Belediye Başkanı Rieker yaptığı açıklamada, teröristlerin La Sagrada Familia kilisesini hedef aldığını ancak, planlarında başarılı olamayacaklarını söyledi. Ayrıca 14 Temmuz 2016’da Fransa’da gerçekleşen saldırıdan bu yana araçlı saldırılara karşı önlemler alındığına dikkat çekti. Polis tarafından yapılan açıklamada ise, toplamda 5 merkezden oluşacak yeni polis merkezlerinin çalışmalarına başlandığını ve 50 özel kuvveti barındıracağını kaydetti.

Polis ayrıca, yeni terör birimlerinin açılacağını, bu birimlerin 250 güvenlik kuvvetini barındıracağını ve Terörle Mücadele Birimi ile iş birliği çerçevesinde çalışacağını ifade etti.