Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Almanya’da geçen yıl İslam karşıtı 950 saldırı kayıtlara geçti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Almanya İçişleri Bakanlığı, Sol meclis bloğundan gelen talep üzerine yayınladığı raporda, 2017 yılında Almanya’daki Müslümanlara ve camilere yönelik yapılan saldırıların 950’ye ulaştığını açıklarken, bu saldırılar sırasında 33 kişinin da yaralandığı bildirdi.

Raporun bir nüshasını alan Alman Neue Osnabrücker Zeitung gazetesi geçtiğimiz yıl cami ve İslami kuruluşlara yaklaşık 60 saldırı yapıldı. Samilere domuz kanı atılması, Müslümanlara ait sembolleri çizme ve boya gibi saldırılar gibi saldırılar yapılıyor.

Verilere göre saldırıların neredeyse tamamı aşırı sağcılar tarafından düzenleniyor. Almanya’daki İslam karşıtı saldırıların ilk kez geçen yıl kayıt altına alınması nedeniyle bir önceki yıla ilişkin herhangi bir kıyaslama yapılamadığının da altı çizildi.

Müslümanlara yönelik suçlarda, camilere domuz kanı atılması, tehdit mektupları gönderme, başörtülü kadınlara saldırma, evlere veya camilere ait sembolleri çizme ve internette nefret içerikli yazıların paylaşılması şeklinde çeşitlilik gösteriyor.

Almanya’daki Müslümanlar Merkezi Konseyi Başkanı Eymen Mazik gazeteye yaptığı açıklamada, istatistiklerim tüm suçları kapsadığına inanmadığını belirtti.