Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Almanya’da katedralde olay çıkaran kişiyi polis ateş ederek yaraladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Almanya’nın başkenti Berlin’in Mitte ilçesindeki Berlin Katedrali’nde polis, bölgede olay çıkaran bir kişiye silahla ateş etti.

Polisin silahla ateş ederek yaraladığı kişinin 53 yaşında bir Avusturyalı olduğu bildirildi.

Berlin polis sözcüsü Winfried Wenzel, gazetecilere yaptığı açıklamada, Berlin Katedrali’nde bir kişinin elinde bıçakla bağırıp çağırması ve olay çıkarması sonucu polis ekiplerine haber verildiğini belirtti.

Olay yerine iki polis memurunun ulaştığını anlatan Wenzel, katedralin içinde elinde bıçağı bulunan kişinin polisin ateş etmesi sonucu bacağından yaralandığını ifade etti.

Wenzel, olay çıkaran kişinin 53 yaşındaki bir Avusturyalı olduğunu söyleyerek, olayın bir terör saldırısı olduğu yönünde herhangi bir ipucunun bulunmadığını açıkladı.

Olay sırasında bir polis memurunun da muhtemelen polisin silahından çıkan mermiyle yaralandığını dile getiren Wenzel, Avusturyalının bir ateşli silah taşıdığı yönünde şimdiye kadar herhangi bir bilginin bulunmadığını ifade etti.

Olaya ilişkin soruşturmayı Eyalet Kriminal Dairesinin yapacağını belirten Wenzel, hem Avusturyalının hem de polisin hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Müzik festivalinde polise saldırı

Öte yandan Almanya’nın Darmstadt kentinde gerçekleşen “Schlossgrabenfest” müzik festivalinin ardından polise yönelik düzenlenen saldırıda, 15 güvenlik görevlisi yaralandı.

Darmstadt polisinden yapılan yazılı açıklamada, Herrengarten alanındaki müzik festivalinin sabaha karşı sona ermesinden sonra kısmen yüzleri kapalı olan saldırganların polis ekiplerine aniden şişeler fırlattığı bildirildi. AA