Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Amazon kasaları olmayan mağaza açtı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’li internet alışveriş devi Amazon pazartesi günü devrim niteliğinde bir adım attı. Amazon Go Projesi’nin bir denemesi olarak ABD’nin Seattle kentinde ödeme kasalarının bulunmadığı bir mağaza açtı.

BBC’nin haberine göre bu projenin yaklaşık bir yıl önce hayata geçirilmesi planlanıyordu. Ancak deneme sürecinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle açılış tarihi ertelendi.

Online alışveriş devi Amazon, ‘kuyruklar olmadan alışveriş yapmak için dünyanın en gelişmiş teknolojisini’ yaptığını açıkladı.

Mağazadan çıkınca faturaya yansıyor

Müşteriler mağazaya girişleri sırasında akıllı telefonlarındaki ‘Amazon Go’ uygulamasını tarattıktan sonra alışverişini yapıyor. Alışveriş sırasında müşteri sensörler ile takip ediliyor. Mağazadan çıkış yapılmasının ardından alışveriş tutarı kredi kartı faturasına yansıtılıyor.

Aralık 2016’da açılması beklenen mağaza çocukların ürünleri taşıması, müşterilerin benzerliği gibi nedenlerden dolayı ertelendi. Amazon’daki uzmanlar bu sorunların giderilmesi durumunda uygulamanın gelecekte dünya üzerindeki perakende mağazaların temel tekniği olacağı görüşünde.

Şirket, bu denemeden sonra Amazon Go mağazalarının sayısının artırılıp artırılmayacağı yönünde bir açıklamada bulunmadı.