Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Amazon’dan New York’ta ‘4 yıldız ve üzeri puan alan’ ürünler için mağaza | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünyanın en büyük elektronik ticaret şirketi Amazon, kullanıcılar tarafından en yüksek puan alan ürünlerin yer alacağı mağazasının kapılarını, ABD’nin New York kentinde açtı. Online ticaret devinin söz konusu hamlesi, yönünü geleneksel perakende pazarına çevirdiği şeklinde yorumlandı.

Müşteri verilerinin baz alındığı “Amazon-4 Star (Amazon-4 Yıldız)” isimli mağaza, kullanıcıların 4 yıldız ve üzerinde puan verdiği ürünlerin yanı sıra New Yorkluların en çok satın aldığı ürünlerle donatıldı.

Eco, Kindle ve diğer cihazların yer alacağı mağazada, çeşitli kitaplar, oyunlar ve mutfak malzemeleri gibi farklı ürünlerin satışı da gerçekleştirilecek.

Amazon’un mağaza açma hamlesi, şirketin geleneksel mağazacılığa da önem verdiğinin göstergesi olarak kabul ediliyor. Böylece dünyanın en büyük online perakendecisinin, Target gibi rakiplerinin alanını daraltacağına işaret ediliyor.

New York’taki mağazaya gidenler eğer “Prime” üyesi iseler, liste fiyatına oranla daha düşük olan internet sitesindeki fiyat üzerinden ürün satın alabilecek. “Prime” üyesi olmayanlar ise liste fiyatıyla ödemelerini gerçekleştirecek. Böylece müşteriler, “Prime” üyesi olmaya teşvik edilecek.

Şirket stratejisi açısından hayati önem taşıyan bir uygulama olan “Prime” üyeliğiyle, müşterilerin, Amazon’dan daha fazla alışveriş yapması amaçlanıyor.

Mağaza, ismini (Amazon-4 Star), 4 yıldız ve üzeri puan alan ürünlerin satışının gerçekleştirilecek olmasından alıyor.