Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Amerikalı Peter ve Jane çiftinden ‘Helal Et Çiftliği’ | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Peter ve Jane Bartley, tarım işinde zorluklarla karşı karşıya kalmaya başladığında mal varlıklarını nasıl değerlendireceklerini düşünmeye başladılar.

Peter ve Jane, çiftliği, helal çiftliğe çevirmeye karar verdikten birkaç ay sonra, kuzeybatının her yerinden müşterilerin gelmesiyle durumları daha da iyi bir hal aldı. Bartley çifti, emekli olduktan hemen sonra bir çiftlik satın alıp aynı yere dükkan açtılar.

69 yaşındaki Peter, “Tarım tüm hayatımdı ve hayatım boyunca başka hiçbir işi bilmiyordum” dedi. 66 yaşındaki eşi Jane ise, “Peter bir çiftçidir ve mesleğinden vazgeçemez. Biz de bu işi yapmaya karar verdik” dedi. Fakat işler yolunda gitmemeye başladığında çift, gelecekleri konusunda endişeye kapıldılar. Peter, “İnsanlar kasaplık üzerine çalışmamızı tavsiye ettiler. Fakat, bu işi yeterli bulmadık. Ancak bazı kişiler helal et üzerine çalışmanın iyi bir fikir olabileceğini söyledi. Lancaster ve Preston’da bu alanda çalışan kimse yok. Düşünmem 10 gün sürdü ve yapmaya karar verdim. Bugüne kadar başarılı olduk. Bu işi yaptığım için çok mutluyum. Bu işe önem veren birçok insanla tanıştım” dedi.

Aile, taze ve el değmemiş olarak paketlenen tavuk ürünleri ve kurutulmuş helal etin yanında; paketlenmiş sebze, soslar, tatlılar ve yerel üretim reçellerin de satışını yapıyor. Çiftliğin yanındaki mağaza haftanın her günü açık. Peter kendisinin ve eşinin yeni işleri hakkında şimdi daha da iyi olmalarını sağlayan birçok şey öğrendiğini söylüyor.