Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Amsterdam’da bıçaklı saldırı: 2 yaralı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Hollanda polisi, bugün, başkent Amsterdam’daki bir tramvay istasyonunda meydana gelen bıçaklı saldırıda 2 kişinin yaralandığını bildirdi. Güvenlik güçlerinin saldırgana ateş açtığı bilgisi verilen açıklamada, saldırganın yaralandığı belirtildi.

Amsterdam Emniyet Müdürlüğü resmi Twitter hesabı aracılığıyla yayınlanan açıklamada, “Amsterdam’daki tramvay istasyonunda meydana gelen bıçaklı saldırı şüphelisine polis tarafından ateş açıldı” denilirken, olay esnasında istasyonun boşaltıldığı aktarıldı.

Olay sonrası ikinci açıklamayı yapan Amsterdam polisi, tramvay istasyonunun tamamen tahliye edilmediği sadece 2 yolcu peronunun kapatıldığını bildirdi.

Açıklamada, saldırıda yaralanan 2 kişinin hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Saldırının meydana geldiği tramvay istasyonu her gün ortalama 250 bin kişi tarafından kullanılıyor. İstasyon, başkent Amsterdam’ın ünlü su kanallarının bulunduğu tarihi bölgede yer alıyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube