Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Arafat’ta hutbe: Hac’da propagandaya yer yok - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Alimler Yüksek Kurulu üyesi ve Suudi Arabistan Kraliyet Mahkemesinde danışman olan Şeyh Saad eş-Şesri, bugün, Arafat’taki Mescid-i Nemire’de verdiği hutbede, hacda açık artırmalara ve sloganlara yer olmadığına vurgu yaparak bunlardan uzak durulması gerektiğini söyledi.

Şeyh eş-Şesri, “Hac mevsiminin slogan ve gösteri yerine dönüştürülmesi, gruba ve cemaate davet mekânları haline getirilmesi cahiliye adetlerindendir” diyerek haccın sadece Allah için yapılmasına, ‘hac’da grup sloganlarının, mezhep ve cemaat propagandalarının yeri olmadığına vurgu yaptı.

Şeyh eş-Şesri ,“Müslüman dünyanın her köşesindeki Müslümanlara ve diğer din mensuplarına saldırılmasından nefret eder ve bunu kabul edemez. İslam dini sevgiyi kalbe ekerken nefreti ondan kaldırır ve tek saf olmaları için Müslümanları kardeş olmaya çağırır” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube