Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Aramco Başkanı: SABIC’de hisse sahibi tartışmaları henüz erken | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Aramco Başkanı Emin Hasan en-Nasır, SABIC şirketiyle yapılması planlanan anlaşmaya dair bilgi verdi. Zamanlamanın devlet tarafından belirleneceğini belirtti.

Aramco Şirketi İcra Kurulu Başkanı Başkanı Emin Hasan en- Nasır, Kamu Yatırım Fonu ile SABIC’te stratejik bir pay alma konusundaki görüşmelerin ‘halen erken aşamada’ olduğunu duyurdu.

Nasır bugün anlaşmanın zaman çizelgesi konusunda nihai mutabakata varılmasının ardından belirleneceğini, faaliyetlerine yönelik tartışmalarının Sermaye Piyasası Kurumu düzenlemelerine uygun olarak yapılacağını belirtti.

Emin Nasır, el-Arabiya kanalına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“SABIC anlaşmasının tamamlanması Aramco’dan hisse almak için gerekli olan zaman çizelgesini etki edecek. Aramco’nun kimyasal üretim yapan bir şirkette hissesinin olması, petrol fiyatlarının değişiminden en az seviyede etkilenmesini sağlayacaktır. Bunun da gelirlere yansıması olumlu olacak.”

Nasır, Aramco’nun SABIC’ten doğrudan pazar yoluyla herhangi bir hisse devralmayı planlamadığını söyledi. Şirketin ilk teklif için hazır olduğunu ve zamanlamanın devletin kararına göre belirleneceğini kaydetti.