Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

‘Aramızdaki Sözler’ 12 Ocak’ta vizyona girecek | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yönetmenliğini Hany Abu Assad’ın üstlendiği “Aramızdaki Sözler”, orijinal adı “The Mountain Between Us” olan filmin basın gösterimi, 12 Ocak’ta Kanyon AVM’de sinemaseverlerle gerçekleşti.

Gösterim sonrası AA muhabirine değerlendirmede bulunan Film Arası Dergisi yazarı ve editörü Gökşen Aydemir, filmde başrol oyuncularının sergiledikleri performansı başarılı bulduğunu söyledi.

Aydemir, kurgu ve sanat yönetiminin, filmin kalitesini yükselttiğini belirterek, “(Ömer) filmiyle geniş kitleler tarafından tanınan ve beğeni toplayan Hany Abu Assad, insan hakları ve savaşın insanlar üzerindeki etkisini anlatan filmleriyle gündemdeydi. Hollywood yapımı, yüksek bütçeli ilk filmi ‘Aramızdaki Sözler’ için klasik macera ya da romantik bir film demek haksızlık olur.” dedi.

Posta gazetesi sinema yazarı Kerem Akça da çok beğenmediğini söylediği filmle ilgili, “Hany Abu Assad, 2005 yapımı ‘Vaat Edilen Cennet’ ve 2013 yapımı ‘Ömer’ filmi ile Ortadoğu gerçekçiliğinin içinde fena olmayan işlere imza atmıştı ama ikinci İngilizce filminde çuvallamış. ‘Aramızdaki Sözler’, senaryosundan kurgusuna kadar her açıdan tutmamış bir film.” değerlendirmesinde bulundu.

Dram ve gerilim türündeki filmin konusu şöyle: “Gazeteci Alex Martin (Winslet) ve cerrah Ben Bass (Elba), Idaho’daki kar fırtınası nedeniyle diğer birçok kişiyle birlikte havaalanında mahsur kalmıştır. Ben’in ertesi güne acil bir ameliyatı, Alex’in ise düğünü olduğu için, birlikte özel bir uçak kiralayarak yola çıkarlar ancak uçak kaza yapar. Ben ve Alex hafif yaralı olarak kurtulmuştur ama ıssız karlı bir dağın tepesinde, en yakın insandan kilometrelerce uzaktadırlar. Birbirini hiç tanımayan bu iki insanın, zorlu doğa koşullarında uzun bir yolculuk yapmak ve hayatta kalabilmek için birbirlerine güvenmekten başka şansı yoktur.” AA