Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Arap Birliği: Kaşıkçı davası siyasileştirilmemeli | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin Arap Birliği tarafından yapılan açıklamada, davanın siyasileştirilmemesi gerektiği belirtilirken, kraliyet emirlerinin memnuniyet verici olduğu ifade edildi.

Arap Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı davası hakkında Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz tarafından verilen kraliyet emirleri ve Suudi Arabistan Başsavcılığı tarafından yayınlanan bildirinin memnuniyetle karşılandığı belirtildi. Açıklamada Krallık tarafından bugüne kadar yürütülen ve Suudi Arabistan Kralı’nın kamuoyunu meşgul eden olayla ilgili gerçeklerin ortaya çıkarılması ve gerekli yasal önlemlerin alınması konusundaki kararlılığını gösteren soruşturmalardan övgüyle bahsedildi.

Söz konusu açıklamada, Suudi gazetecinin ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilenirken, herhangi bir tarafın bu davayı siyasileştirmesini ya da kullanmasını reddeden ifadelere vurgu yapıldı. Bölgesel ve uluslararası düzeyde güvenlik ve istikrarın temel dayanaklarından olmayı sürdüren Suudi Arabistan’a karşı herhangi bir şekilde ekonomik yaptırımlar uygulanması ya da tek taraflı adımlar atılması gibi girişimlere karşı olunduğu belirtildi.