Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Arap Birliği’nden Kuveyt Emirine anlamlı ödül | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Arap Birliği, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir el-Sabah’a Kuveyt’te Kadın Gelişim ve Barış Enstitüsü ve bir üniversitenin işbirliğiyle düzenlenen tören sırasında bölgesel ve uluslararası alanlardaki siyasi ve insani çalışmalarından dolayı ödül verdi.

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Kuveyt Emirinin özellikle siyasi ve insani krizlerin yönetimindeki tecrübesi sayesinde hem Arap dünyasında hem de uluslararası düzeyde siyasi ve insani yardım çalışmalarının temel direklerinden biri olduğunu vurguladı.

Ebu Gayt yaptığı konuşmada, bu ödüllün Kuveyt Emiri’nin Arap, İslam ve dost devletlere yaptığı yardımların sonucu olarak verildiğini kaydetti.

“Kuveyt dünya çapında önemli bir yer edinmeye başladı”

Arap Birliği’ndeki Kuveyt daimi temsilcisi Ahmed el-Bekr, dünyadaki barış ve insani güveni yaymadaki çabalarına karşılık olarak bu ödülün Kuveyt Emirine verilmesindeki önemi vurgulayarak, Kuveytli diplomatların ve Kuveyt’in dünya çapında önemli bir yer edinmeye başladığını ifade etti.

Bekr ayrıca, Kuveyt Emirinin Filistin dahil olmak üzere tüm bölgesel konular ve Araplar arasındaki anlaşmazlıkları çözmek ve farklılıkları gidermek amacıyla gösterdiği çabalarında önemine vurgu yaptı.

Öte yandan Kadın Gelişim ve Barış Enstitüsü Başkanı Kevser Cevan, bu ödülün Kuveyt Emirine bölgesel ve uluslararası alanlardaki siyasi ve insani çalışma çabalarının karşılığı olarak verildiğinin altını çizdi.