Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Arap gençliği Veliaht Prens’e güveniyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Arap dünyasındaki gençler, Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a büyük güven duyarken, DEAŞ başta olmak üzere radikal grupların er ya da geç yenilgiye uğratılacağına inanıyor.

Yapılan son anket, Arap gençlerin önümüzdeki on yıl içinde Prens Selman’ın diğer liderlere göre Ortadoğu’da daha etkili olmasını beklediğini ortaya koydu.

Dubai merkezli ASDA’A Burson-Marsteller şirketinin bu yıl 10.’sunu yaptığı Arap Gençliği anketinde, bölgedeki Arap gençlerin yüzde 63’ünün Muhammed bin Selman’ın veliaht seçilmesini desteklediği, yüzde 64’ünün Selman’ı ‘’güçlü bir lider’’ olarak gördüğü, yüzde 59’unun ise genç veliahtın Suudi Arabistan’ı ‘doğru bir noktaya taşıyacağını’ düşündüğü belirtildi.

Veliaht Prens’e duyulan güven Suudi Arabistan’da ise çok daha yüksek. Suudi gençlerin yüzde 97’si Prens Selman’ın ‘doğru bir seçim’ olduğunu düşünürken, ülkeyi iyi bir noktaya taşıyacağına inananların oranı yüzde 90.

Toplam 16 Arap ülkesinde yapılan anketin sonuçlarını değerlendiren Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Uluslararası İşbirliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Reem el Haşimi, Arap dünyasının Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nden umutlu olduğunu ifade etti.

BAE’li Bakan, Arap gençlerin büyük çoğunluğunun yolsuzlukla mücadele edilmesi ve insanca bir yaşam yaşam sürme arzusunda olduğuna işaret ederken, Muhammed bin Selman’ın özellikle yolsuzlukla mücadele konusunda önemli rol oynadığına vurgu yaptı.