Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yemen'de koalisyondan askeri operasyon mağdurlarına maddi yardım - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen’de insan hakları ihlalleri iddialarına dair soruşturma yürüten Yemen Ulusal Soruşturma Komitesi, ülkedeki operasyonlardan dolayı mağdur olan sivillere maddi yardım verilmesini kararlaştırdı.

Yemen Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Soruşturma Komitesi’nin, koalisyon tarafından gerçekleştirilen operasyonlardan kaynaklanan mağduriyetleri belirleme çalışmalarını tamamladığı bildirildi. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından görevli komitelerce operasyon mağdurlarına maddi destek sağlanacağı kaydedildi.

Açıklamada, Yemen Meşru Hükümeti’nin, ülkenin bütün bölgelerindeki askeri operasyonlarda Cenevre bildirgesinde belirlenen ilkeler kapsamında sivillerin zarar görmemesi için çaba sarf ettiği vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, Yemen’de meydana gelen bütün insan hakları ihlallerinin temel sorumlusunun İran destekli darbeci Husi militanları olduğu ifade edildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube