Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Arap Koalisyonu’nun hava saldırılarında Husi liderleri öldürüldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen askeri kaynakları, Arap Koalisyonu’na bağlı savaş uçaklarının, İran destekli Husi milislerin Saada’da yer alan Haydan Üssü’nde düzenledikleri bir toplantıyı hedef alan saldırılarında Husi liderlerinden bazılarının öldürüldüğünü bildirdi.

Aynı kaynaklar, hava saldırıları ile hedef alınan toplantının Saada’da çökmüş olan Husi cephelerini güçlendirmek için istişare amaçlı düzenlendiğini belirtti.

Koalisyona bağlı savaş uçakları, geçtiğimiz 5 gün boyunca Beyda ve Marib ili arasındaki darbeci Husi milislerin mevzilerine 25’ten fazla saldırı düzenledi.

Yemen resmi haber ajansı SABA’ya konuşan kaynaklar, bu saldırılar ile Husi milislerin saflarında ölen ve yaralananlar olduğu, bunun yanı sıra milislere ait tanklar, askeri araçlar, silah ve mühimmatın imha edildiği bilgisini de verdi.

Öte yandan Yemen Ulusal Ordusu, kendilerinin kontrolü altında olan Kaniya bölgesinde keşif görevi yapan Husi grubundan 13 milisin yakalandığını açıkladı.

Ayrıca, Yemen ordusu ile Husi milisler arasında Kaniya bölgesinde şiddetli çatışmalar yaşandı.

Arap Koalisyonu, Haydan Üssü’nde yer alan Talan Dağı’ndaki Husilere ait bir silah deposunu da milislerin buradaki silahların bir kısmını şiddetli çatışmaların yaşandığı ez Zahir Müdürlüğü’ne transfer etme girişimi esnasında bombalayarak imha etti.