Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Arjantinli bakandan Hollanda’ya ‘uyuşturucu devleti’ özrü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Arjantin Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich, Hollanda’yı uyuşturucu kullanımını suç olarak saymaması sebebiyle yaptığı ‘uyuşturucu devleti’ tanımlamasının ardından özür diledi.

Arjantin’in Amsterdam Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, Bakan Bullrich’in ifadeleri sebebiyle resmi bir özür dilediği belirtildi. İki ülkenin iyi ilişkilere sahip olduğunun altı çizilen açıklamada, özrün bu sorunu sona erdireceği vurgulandı.

Bakan Bullrich, ‘Amerika TV’ kanalında Pazar günü yayınlanan röportajında, uyuşturucu kullanımının cezalandırılması gerektiğine dair açıklamalarda bulunmuştu. Bullrich’in açıklamaları ülke çapında geniş yankı uyandırdı.

Arjantinli bakan açıklamasında, her yerde işlenen bu suçun cezalandırılmasında başarısız olunduğunu, Hollanda’nın şu an ‘uyuşturucu devletine’ dönüştüğünü söyleyerek, “Onlar bu krizin içerisinde. Avrupa’daki sentetik uyuşturucunun ana kaynağı onlar” ifadelerini kullandı.

Hollanda, özellikle Amsterdam, uyuşturucu kullanımının yasal olduğu kafeleriyle ünlü bir ülke.

Bakan Bullrich, daha sonra Arjantin merkezli ‘Clarin’ gazetesine verdiği demeçte, Hollanda’yı ve özellikle Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te doğan Hollanda Kraliçesi Maxima’yı kırmak istemediğini söyleyerek özür diledi.