Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Arjantinli taraftarlardan Messi’ye tepki | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

2018 Dünya Kupası Arjantin için büyük bir hayal kırıklığı yaratırken, Hırvatistan karşısında alınan ağır yenilgi taraftarları öfkelendirdi. Arjantinliler, sosyal medya aracılığıyla paylaştıkları mesajlarda, takımın yıldızı Lionel Messi’ye tepki göstererek, “İmajını korumak için turnuvayı terk et” çağrıları yaptı.

Arjantin’in Dünya Kupası’ndaki en büyük umudu olan Messi, ikinci maçlar sonunda büyük hayal kırıklığı yarattı. Hırvatistan karşısında alınan ağır yenilgiden sonra Arjantin’in gruptan çıkması oldukça zora girdi.

Taraftar tepkili

Miror gazetesi, maça dair yayınladığı haberde, “Arjantinli taraftarlar, Messi’nin maç öncesi ulusal marş okunurken kameralara yansıyan isteksiz haline tepki gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Tur gelmezse futbolu bırak çağrısı

Dünya Kupası’nda çıktığı iki maçta da gol atamayan Messi’ye sosyal medyadan tepki gösteren taraftarlardan bazıları, Arjantin’in turnuvada tur atlayamaması halinde Messi’nin futbolu bırakması gerektiğini savundu.

Hem Messi’ye hem takıma eleştiri

Eleştirilerini artıran taraftarlar, Arjantin’in böylesine kötü bir Messi’yi hak etmediğini ifade ederken, takımın geri kalanının da Messi’den daha iyi durumda olmadığını vurguladı.

“Messi artık kenara çekilmeli”

Sosyal medyada yazdığı bir mesajla tepkisini belirten Arjantinli bir taraftar, “Messi artık kenara çekilmeli. Arjantin Milli Takımı onsuz oynamayı öğrenmeli” ifadelerini kullandı.

Sampaoli: Sorumlu benim

Öte yandan, Arjantin Teknik Direktörü Jorge Sampaoli, Hırvatistan maçı sonrası yaptığı açıklamada, yenilgiden kendisinin sorumlu olduğunu belirterek, “Teknik direktörler, ağır yenilgilerden kısmen değil tamamen sorumludur” dedi.

İlk golde hata kalecinin

Hırvatistan’ın 3-0’lık galibiyetiyle sonuçlanan maçta, ilk golde, Arjantin kalecisi Wilfredo Caballero’nun hatası büyük tepki çekmişti. Tecrübeli kaleci kendisine gelen topu istediği gibi uzaklaştıramayınca Hırvat forveti Ante Rebic, topu kalecinin üzerinden aşırarak ağlara göndermişti.

Maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, Caballero’nun hatasına değinen Sampaoli, oyuncusunu savunarak, “Bütün suçu Caballero’ya yüklemek doğru değil. Eğer daha iyi bir planla sahaya çıksaydık kazanabilirdik. Bu maçta uyguladığımız planın rakibimizi baskı altına alacağını düşünmüştü. Ancak, ilk golde yaşadığımız şansızlık takımımızı mental olarak etkiledi ve işimizi zorlaştırdı” açıklamasında bulundu.

“Messi’yi bu maçta göremedik”

Açıklamasında, takımın yıldızı Messi’nin performansına da değinen Sampaoli, “Takımın lideri Lionel ancak bu maçta onu çok fazla göremedik. Takım olarak topu Messi’ye ulaştırmaya çalıştık ancak rakibimiz iyi bir savunma yaptı” ifadelerini kullandı.