Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Arsal kırsalında mayın patlaması sonucu 3 kişi öldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Sada’nın kuzeyindeki Bekaa bölgesinde silahlı grupların arkalarında bıraktıkları mayınlar, can almaya devam ediyor. Bölge halkı can kayıplarının artması sebebiyle Ordu’dan mayın temizleme faaliyeti başlatma taleplerini arttırdı.

Lübnan resmi haber ajansı LNA’nın aktardığına göre: Çiftçi Muhammed Abdurrahman ve oğlu Ahmed ile Yusuf, dün Arsal’da işe gitmek için evden çıkıp, arabaya bindikleri sırada silahlı grupların yerleştirdiği mayın patlamasında can verdi.

Lübnan ordusu tarafından gerçekleştirilen “Arsal şafağı” operasyonunun bir sonucu olarak militanların çıkışından bu yana Arsal halkından beş kişinin ölümüne neden olan “bu mayınlara sınır koyulması” talebiyle, kentin binlerce sakini cenaze törenine katıldı.

Bir dizi yaralıya ek olarak, halk Lübnan ordusundan “çiftliklerdeki ve bahçelerdeki mayınları tespit edemeyen aileler için mayınların nerede olduğunu belirlemek için bir harita belirlenmesini” talep etti.

Bölge halkı, çiftliklerinde süren işgalin yanı sıra hayatlarını sürdürebilmeleri için topraklarına ve yatırımlarına geri dönmeyi dört gözle beklediklerini dile getirdi.